Güvenlik amaçlı kurulan kapalı devre TV sistemleri, genel olarak izlenmesi gereken bölgeye giriş – çıkışların ve ortak kullanım alanlarının izlenmesi ile birlikte sirkülasyonun kontrol altında tutulması ve denetlenmesi için kayıt amacıyla da kullanılmaktadır.

Yaşam alanlarını koruma altına almak, istenmeyen davetsiz misafirleri önlemek ve hayat standartlarını yükseltmek için ileri teknoloji güvenlik ve uyarı sistemleri kullanılmaktadır.

Gelişen teknoloji, günümüzde büyük tesislerde veya uzak mesafe görüntü, ses ve data aktarımında çoğu zaman fiber optik altyapı kullanmayı zorunlu hale getirmektedir. . Fiber optik kablo bize geniş band aralığı, düşük kayıp ve elektromanyetik gürültüden etkilenmediği için temiz görüntü ve data aktarımı sağlar.

Yapısal kablolama sistemi; bir binanın ses, veri, görüntü ve çeşitli bina yönetim sistemlerini (kamera, hırsız alarmı, güvenlik girişi, yangın alarmı, enerji sistemi gibi) birbirine entegre eden kablolama ve bağlantı ürünlerinin oluşturduğu yönetilebilmeye ve genişlemeye imkan sağlayan bir yapıdır.

Kablolu iletişime alternatif olarak uygulanabilecek bir iletişim sistemidir. Radyo frekans (RF) teknolojisini kullanarak havadan bilgi alışverişi yapar böylece kablolu bağlantıların miktarını azaltır. Ürünler teknik özelliklerine ve frekanslarına göre ayrılmaktadır. Access Point cihazları ile kablosuz ağ ortamını mevcut sisteme RF teknolojisini kullanarak yakın kablolu ağ ortamıyla bağlantısını gerçekleştirirken uzak ara veri iletişimi, havadan daha geniş alanlara aktarılır. Ulaşım ve dağıtım noktası olarak kullanılabilir.

Günümüzde profesyonel görüntü sistemleri, hedef kitleye doğru mesajı iletmek için en etkin araçlardan biridir. Bu sistemler yüksek çözünürlüklü LED ekranlar, Projektörler, Videowall ve Dokunmatik Ekran uygulamaları ile neredeyse her sektörde kullanılmaktadır.

Türkiye’de son yıllarda bilgisayar ve internet kullanımının her alanda artması ile iletişim ve ağ teknolojilerindeki gelişmeler neticesinde özel ve kamu kuruluşlarında veri merkezleri kurulmaktadır. Bu merkezlerle iletişimde; Fiber Optik, Cat5e, Cat6 ve Cat7 bakır kablolar kullanarak uçtan uca kaliteli veri, ses ve görüntü transferi sağlanmaktadır. 

Çalışan ve ziyaretçi trafiğinin sağlıklı kontrolü, belirli bölgelere giriş-çıkışın kısıtlanması, tüm giriş ve çıkışların tek noktadan kontrol ve takip edilebilmesi için geçiş kontrol sistemleri kullanılmaktadır. Akıllı yönetim araçları olarak bu sistemler; gökdelenler, sanayi tesisleri, üniversiteler, hastaneler, eğitim kurumları, stadyumlar, otoparklar gibi noktalarda kullanılmaktadır. Özellikle güvenlik ve insan kaynakları için büyük bir destek görevi görmektedir.

Günümüzde topluluklara doğru mesajları en etkili şekilde iletmenin yolu yüksek teknolojiyi ses ışık ve görüntü sistemlerinde kullanmaktan geçiyor. Kongre, toplantı, seminer, konser, tiyatro, eğitim, sunum ve sinema salonlarında eğlence, bilgilendirme, sağlık ve daha bir çok alanda bu sistemler entegre kullanılıp çok etkileyici sonuçlar alınabiliyor.

Ses ve görüntü sistemleri kullanılarak uzaktan yapılan görüşmeler Audio Konferans ve Video Konferans olmak üzere ikiye ayrılır. Günümüzde maliyetleri kısmak, daha verimli çalışmak, vakitten kazanmak için kullanılan bu sistemler, internet aracılığı ile pahalı ekipmanlar kullanmadan mevcut bilgisayar, tablet ve telefonlar aracılığı ile de yapılabilmektedir.  

Yangın algılama ve alarm sistemleri her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde çıkabilecek yangınları daha başlangıç aşamasında tespit etmek, binada yaşayanları bu durumdan haberdar etmek, gerekli güvenlik birimlerine ve itfaiyeye haber vermek amacıyla kurulan hem can hem de mal korumaya yönelik sistemlerdir. Bütün güvenlik sistemleri önemli olmasına rağmen yangının bir binaya ve yaşayanlarına verebileceği zararlar düşünüldüğünde yangın algılamanın gerekliliği daha net anlaşılabilir.

Bina otomasyon sistemleri; alışveriş merkezlerinde, büyük boyutlu binalarda, iş merkezlerinde hem maliyet hem de işletme açısından kullanıcılara önemli avantajlar sağlayan, binalarda sürekli tekrarlanan işlemlerin kendiliğinden yapılmasına olanak sunan, oluşabilecek arızaların ve tehlikelerin önceden tespit edilerek gerekli önlemlerin alınmasına yardımcı olan sistemlerdir.

Akıllı ev sistemleri evinizde veya işyerinizde güvenliği sağlamanın, konforu yaşamanın ve enerji veriminden faydalanmanın en akıllı ve pratik yoludur. Aklınıza gelebilecek tüm cihazlar tek bir platform üzerinden birbirleriyle etkileşimli olarak çalışarak, hayatınıza değer katıp evinizdeki yaşam kalitesini yükseltirler. Evinizdeki cihazları istediğiniz yerden, istediğiniz zamanda kullanmanıza olanak tanırlar. Evinizin emniyetini sürekli takip ve uyarı sistemleri ile güvenceye alır, yangın, su baskını, gaz kaçağı, hırsızlık ve çocuk/yaşlı bakımı gibi bir çok konuda size akıllı çözümler sunar.

Kamera Sistemleri
Güvenlik ve Uyarı Sistemleri
Fiber Optik Altyapı ve Ağ Sistemleri
Yapısal Kablolama Sistemleri
Kablosuz Sistemler
Görüntüleme Sistemleri
Veri Merkezi ve İletişim Sistemleri
Geçiş Kontrol Sistemleri
Ses Işık ve Görüntü Sistemleri
Konferans Sistemleri
Yangın Algılama ve Acil Anons Sistemleri
Bina Otomasyon Sistemleri
Akıllı Ev Sistemleri

Hizmetlerimiz